110 lat "Trójki". Rok J. Słowackiego.

160 rocznica śmierci Juliusza Słowackiego

3 kwietnia 2009 r. uroczyście obchodziliśmy 160 rocznicę śmierci naszego patrona - Juliusza Słowackiego.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poezji Juliusza Słowackiego

Z okazji ogłoszenia 2009 r. rokiem Juliusza Słowackiego - patrona naszej szkoły zorganizowaliśmy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poezji tego romantycznego poety.

Rocznica urodzin Juliusza Słowackiego
4 września 2009 roku przypadła 200 rocznica urodzin naszego patrona – Juliusza Słowackiego. O godzinie 1040 cała społeczność uczniowska spotkała się na uroczystym apelu poświęconym biografii poety.

Spotkanie przedwojennych absolwentów oraz tych, którzy ukończyli szkołę w pierwszych latach po zakończeniu II wojny światowej.
To niecodzienne spotkanie odbyło się 28 września 2009 r.

Obchody 110-lecia szkoły. Otwarcie nowego kompleksu sportowego.
Przez dwa dni: 7 i 9 października 2009 r. nasza szkoła uroczyście obchodziła swoje święto. W uroczystości uczestniczyli: władze miejskie i oświatowe, rodzice, sympatycy szkoły, dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie.

NAPISALI O NAS:
1. Artykuł na stronie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic
2. „Trójka” ma już 110 lat! (www.super-nowa.pl)
3. "Kompleks sportowy na Lipowcu" (czecho.pl)
4. "Kompleks sportowy na 110. urodziny szkoły na Lipowcu" (czechowice-dziedzice.pl)