Coś z Niczego czyli Kamień i Glina

PROJEKT NAUKOWO-BADAWCZY REALIZOWANY W RAMACH LIGI NAUKOWEJ  ZDOLNI Z CZECHOWIC-DZIEDZIC, MIASTO Z ZAPAŁEM PT.

”COŚ Z NICZEGO czyli KAMIEŃ I GLINA"

Nasz projekt realizowany był w kilku etapach, które połączyły się w jedną całość w finale. Dokumentuje to właśnie film, bo tylko film może odtworzyć ruch, który był jednym z elementów projektu. Oto on. https://www.youtube.com/watch?v=g61rojCZ_JI&feature=em-upload_owner

Projekt, jak widać to na filmie, łączył elementy nauki, zabawy i twórczości, czyli najważniejsze podstawy mądrej postawy życiowej, której – przy okazji konkursu – miał nas nauczyć. Wszystkie materiały pochodziły z gminy, a przebieg projektu mieścił się ściśle w ramach czasowych, wyznaczonych konkursem, realizowany wyłącznie na jego potrzeby.

Mając ograniczony czas prezentacji, symbolikę finałowego, wielkiego fraktalu czechowickiego pokazaliśmy na naszym posterze

„Wielki fraktal czechowicki” jest symbolem złożonym z symboli. Jako całość przedstawia sobą wszystkie wartości naszej gminy, od jej bogatego potencjału po wiele dynamicznie rozwijających się dyscyplin. Każdy z tych cząstkowych symboli jest jakąś alegorią, która opisuje potencjał, kierunki rozwoju albo otwarte, rozwojowe perspektywy.

Niewidoczne ziarno w glebie = gmina – to właśnie ukryty potencjał.

Pień to ruch, czyli dynamika wzrostu w kierunku pozytywnych wartości.

Konary pokazują, że wzrost obejmuje wiele dziedzin.

W koronie wszystko się z sobą łączy. Koronę przedstawia cząsteczka benzenu. To alegoria lotosu – kwiatu i firmy, a także tendencji w gminie. Lotos symbolizuje czystość i dążenie do doskonałości. Cząsteczka jest otwarta – może przyjmować kolejne, łączyć się w większe struktury. To oznacza otwarte perspektywy i dynamikę.

ZESPÓŁ PROJEKTOWY:

Oliwia Gach kl. 6b

Jakub Gałczyński kl. 6a

Małgorzata Hodurek kl. 6b

Mateusz Kopec kl. 5c

Daniel Pysz kl. 6a

Dawid Szypuła kl. 6a

OPIEKUN :

Małgorzata Wątor

Pielgrzymi z Francji w naszej szkole

W dniu 23.07.2016 gościliśmy w naszej szkole 50 uczestników Światowych Dni Młodzieży. Grupa przyjechała do nas z południa Francji i została przyjęta przez rodziny z naszej okolicy. W sobotę goście zjedli wspólny obiad na świetlicy szkolnej, a następnie z rodzinami i młodzieżą polską integrowali się, spędzając czas na grach i zabawach sportowych.

Fotogaleria (kliknij tutaj)

Janina Matura

Kolonia w Porąbce

W dniach 27.06.2016 r. – 01.07.2016 r, czyliw pierwszym tygodniu wakacji uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami kolonii na terenie Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce.Brało w niej udział  42 uczniów z klas I - V.

Czas tam spędziliśmy na wesołej zabawie, różnorakich zawodach sportowych, spacerach, wyjściach do lasu i na basen.

Pobyt na kolonii upłyną w miłej atmosferze. Zadowoleni, wypoczęci i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domów, a w naszych głowach snuliśmy plany o przyszłorocznym wyjeździe do Porąbki.

Fotogaleria (kliknij tutaj)

Janina Matura

Akcja Lato 2016 już za nami

Jak co roku w naszej szkole dla  uczniów zorganizowane zostały półkolonie letnie w dniach od 27 czerwca do 8 lipca 2016r.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z Regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa, które były przypominane przed każdym wyjściem poza teren szkoły.

Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego. Zgodnie z programem odbyły się wyjścia na basen oraz pływalnię w Czechowicach –Dziedzicach, wyjazd do Multikina na film „Gdzie jest Dory” oraz „Bardzo Fajny Gigant”.
W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Czechowicach –Dziedzicach zorganizowane zostały zajęcia plastyczne dla dzieci „ W tajemniczym ogrodzie”. Największą atrakcja były wycieczki na wystawę klocków LEGO w  Bielsku-Białej oraz do Osikowej Doliny
w Koziegłowach. Podczas tej wycieczki dzieci zapoznały się ze sposobami wyrobu ozdób
z drzewa osikowego, same również podczas warsztatów wykonywały samodzielnie swoje własne prace. Poza wycieczkami dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach organizowanych na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

Wszyscy świetnie się bawili.  Uczestnicy półkolonii bezpiecznie, wesoło i w sposób urozmaicony spędzili swój wolny czas. Uczyły się współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy oraz kulturalnego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.

Galeria zdjęć (kliknij tutaj)

Zestaw podręczników na rok 2016-2017

Wyposażenie czwartoklasistów na rok szkolny 2016/2017

Zapraszamy do zapoznania się z listą wyposażenia czwartoklasistów na rok szkolny 2016/2017