Ślubowanie klas pierwszych

Święto Patrona Szkoły

18. października 2017 r.  obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, przygotowane przez uczniów klas 6 wraz z wychowawcami i opiekunem samorządu.

Galeria zdjęć

Uroczystość rozpoczęła się akademią, w czasie której poznaliśmy najważniejsze fakty z życia Juliusza Słowackiego. Następnie dyrekcja, goście oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem poety.Z zainteresowaniem obejrzeliśmy prezentację na temat historii naszej szkoły. Podczas zajęć w klasach tworzyliśmy komiks w oparciu o "Bajkę o Janku, co psom szył buty".

W drugiej części uroczystości oficjalnie przyjęliśmy uczniów klas 1 do naszej społeczności.

Nauczyciel na medal

XXI Bieg Olimpijczyka

W piątek 6 września reprezentacja naszej szkoły, składając się z 40 zawodników, wzięła udział w XXI Bieg Olimpijczyka. Bieg ten wchodzi w skład cyklu „Biegiem po zdrowie”. Zawodnicy rywalizowali na terenach Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie na trasach pojawiło się łącznie 396 zawodników.

Warunki pogodowe w tym dniu były ciężkie, ciągle padało i wiało. Na trasie nie było łatwo, jednak każdemu udało się szczęśliwie ukończyć bieg. Na mecie każdy zawodnik otrzymał maskotkę i mógł zjeść pyszne ciasto.

Sześciu najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymało dyplom,a trzy pierwsze miejsca medale oraz nagrody rzeczowe.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Na najwyższych stopniach podium uplasowały się same dziewczyny.

Pierwsze miejsca na podium zajęła: Sylwia Łaś(rocznik 2006),

Drugie miejsca na podium zajęli: Anna Marciniak (rocznik 2006) i Klaudia Łaś (rocznik 2005)

Trzecie miejsca na podium zajęli: Zofia Hodurek (rocznik 2010) i Eliza Kaczanowska (rocznik 2008)

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy również na najbliższy bieg - „XV Bieg śladami ks. Józefa Londzina”, który odbędzie się 21 października, na Stadionie MOSiR w Zabrzegu.

Sylwia Łaś (Vb)

Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”

We wrześniu w świetlicy szkolnej został  zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Udział w konkursie wzięło 26 uczniów. Nagrody otrzymali: Julia Tyrna 1b, Wiktoria Maksym 3a, Karol Dubiel 3d, Kinga Matejko 6a, Patrycja Hebda 6c, Klaudia Pępek 4a. Gratulujemy!

Memoriał H. Puzonia Zabrzeg 2017

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Memoriału H. Puzonia

Zbiórka żołędzi i kasztanów

Rozpoczynamy zbiórkę żołędzi i kasztanów.

Warunki ubezpieczenia

Pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego

W środę, 13 września 2017 r., odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas 4-6, wybrani w wyborach klasowych na przewodniczących i zastępców.
Przewodniczącym SU jest Davide Bensi de Balma z kl. 6a, a opiekunami pan Szymon Waliczek oraz pani Urszula Zięba.

Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego

Zimowisko

Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach organizuje wyjazd na zimowisko dla grupy  50 uczniów klas II – VI.
Miejsce wyjazdu: Dom Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej
Termin: 29.01.2018 r. do 03.02.2018 r.
Koszty: 264,00 zł + koszty przejazdu
Wpłaty po dokonaniu zapisu:
I rata -  60,00 zł do 02.10.2017 r.
II rata - 204,00 zł do 05.01.2018 r.
III rata - koszty przejazdu do 22.01.2018 r.

Druki zgłoszenia  można odebrać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:00 do 15:30. Zapisy trwają do 22.09.2017 r.  Za datę zapisu dziecka  przyjmuje się datę złożenia w sekretariacie szkoły wypełnionego druku zgłoszenia. O kwalifikacji na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń. W programie pobytu przewidywana jest wycieczka autokarowa do Zakopanego. Pozostałe informacje na temat programu można znaleźć na stronie: www.dwdz.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA ZIMOWISKO >>>