Wyposażenie czwartoklasisty 2018-2019

Podręczniki do religii 2018-2019

Porąbka 2018

W dniach od 2.07 do 6.07 czterdziestoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły przebywała na kolonii w Porąbce. Dzieci uczestniczyły w grach terenowych i sportowych, zabawach na boisku oraz dyskotekach organizowanych w ośrodku kolonijnym Domu Wczasów Dziecięcych. Odpoczywały bawiąc się na basenie w Kętach oraz pojechały na wycieczkę na Górę Żar, gdzie podziwiały piękne widoki Beskidu Małego oraz jezior w przełomie rzeki Soły. Zapoznały się z historią powstania zbiornika wodnego elektrowni szczytowo-pompowej. Obserwowały również loty paralotniarzy. Atrakcją dla dzieci były również wyjścia nad pobliską rzeczkę. Dla wielu niezapomnianym wydarzeniem jest też koncert „Muzyczne korzenie”, który poprowadził znany pedagog i muzyk Józef Broda występując wraz z Januszem Kohutem, Urszulą Mizią i Waldemarem Szczypiorem. Pobyt w Porąbce był dla wszystkich miłym doświadczeniem oraz udanym początkiem wakacji.

Kolejny sukces w konkursie. Staramy się i wygrywamy!

Trzy konkursy i trzy sukcesy! Przedstawiamy Wam krótką fotograficzną relację z wręczenia nagród i wyróżnień w kolejnych konkursach:
    • program edukacyjny "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem"; tytuł projektu: "Inny punkt widzenia", produkt końcowy - film, Galeria foto -kliknij tutaj
    • "Co zrobię, żeby powietrze, którym oddycham, było czystsze", w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja; tytuł projektu: "Gdy mi ciebie zabraknie", produkt końcowy - spot wideo   Galeria foto - kliknij tutaj
    • "Niska emisja - poważne zagrożenie dla środowiska"; tytuł projektu: "Protestsong", produkt końcowy - spot wideo. Poprzedni nagrodzony film z roku szkolnego 2016/17 można obejrzeć tutaj - spot wideo

Galeria foto - kliknij tutaj
Uzyskane wyróżnienia, w kolejności jak w/w:
    • wyróżnienie
    • wyróżnienie.
Postawiliśmy na edycję filmów, bo te najłatwiej mogą dotrzeć do widza, a naprawdę zależy nam na przekazaniu pewnych treści. Sami się uczymy, dzięki współpracy z Opiekunką i konsultantami, i Was zachęcamy do czerpania informacji z naszych filmów. Zachęcamy też do udziału w podobnych aktywnościach, bo to nie tylko kreatywność, ale również fajna zabawa. Nie ukrywamy też, że takie smartwatch-e, jako pamiątka wyróżnienia, to bardzo przyjemny dodatek do satysfakcji z pracy.

Zakończenie roku szkolnego klasy 4-6

Zakończenie roku szkolnego klasy 1-3

Pożegnanie klas szóstych

Lipowiec CUP 2018

PODSUMOWANIE LIPOWIEC CUP 2018

Tradycyjnie jak co roku w ostatnią środę przed zakończeniem roku szkolnego, odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej „LIPOWIEC CUP 2018”. Wspaniała „uczta piłkarska”, piękna pogoda, świetna atmosfera jaką zgotowali kibice poszczególnych zespołów. Tegoroczny turniej został zorganizowany świetle wielkiej imprezy sportowej, mianowicie – Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Jak przystał na poważny turniej, klasy wylosowały nazwy państw, które uczestniczą w „ROSJA CUP 2018” i tak:

1a - Arabia Saudyjska

1b - Kostaryka

2a - Islandia

2b - Senegal

3a - Japonia

3b - Panama

3c - Dania

3d - Argentyna

3e - Niemcy

4a - Francja

4b - Kolumbia

4c - Peru

4d - Polska

5a - Rosja

5b - Serbia

5c - Iran

6a - Meksyk

6b - Anglia

6c - Korea Płd.

W turnieju wzięło udział 130 zawodników, w tym kilka dziewcząt, które uzupełniły składy swych drużyn – dwie z nich w doskonały sposób broniły dostępu do bramki stojąc między słupkami BRAWO DZIEWCZĘTA!!!

Piękną oprawę i świetną atmosferę stworzyli kibice, ubrani w barwy narodowe poszczególnych państw – tańce, śpiewy, choreografia iście godna oprawa Mistrzostw Świata.

A oto wyniki piłkarskich zmagań:

W grupie klas 1 zwyciężyła klasa 1b, a drugie zajęła klasa1a.

W grupie klas 2 zwyciężyła klasa 2a, a drugie zajęła klasa 2b

W śród klas trzecich I m zajęła klasa 3a, IIm – 3e, IIIm – 3d, IVm – 3 c, Vm – 3b

Wśród klas czwartych Im zajęła klasa 4c, IIm – 4a, IIIm – 4b, IVm – 4d

W grupie klas piątych Im zajęła klasa 5b, IIm – 5a, IIIm – 5c

W grupie klas szóstych Im zajęła klasa 6c, IIm – 6b, IIIm – 6a

Wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejny turniej LIPOWIEC CUP 2019.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANYCH I AKTYWNIE, NA SPORTOWO SPĘDZONY WAKACJI.

XXVI "Rajd ulicami Lipowca z Koziołkiem Matołkiem" za nami!

Ostatni tydzień roku szkolnego rozpoczęliśmy do szkolnego rajdu przygotowanego przez szóstoklasistów, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-5. Na trasie ulicami Lipowca rozwiązywaliśmy zagadki lgiczne, bajkowe krzyżówki oraz quizy ekologiczne. Nie zabrakło sportowych konkurencji oraz rysowania wizerunku Koziołka Matołka. Tego dnia drugie śniadanie zjedliśmy na trawie, a po powrocie do szkoły czekała na nas ciepła grochówka :-)

Spotkanie z polcjantem

Dnia 15 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Zaproszono na nie uczniów klas 1, 2 i 3. Pan Policjant opowiadał uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Jego wypowiedzi były ilustrowane filmami szkoleniowymi dotyczącymi wypadków podczas kąpieli wodnych w okresie wakacji. Dzieci z uwagą słuchały prelegenta i z zainteresowaniem oglądały filmy szkoleniowe, opowiadały same o niebezpiecznych wydarzeniach nad wodą, którymi byli świadkiem w przeszłości. Takie spotkanie z pracownikiem Policji było bardzo potrzebne, ponieważ zbliżają się wakacje.