image1 image2 image3

Strona główna

Pracownia komputerowa, ICIM

W roku szkolnym 2005/2006 otrzymaliśmy pracownię komputerową z projektu MEN przy współfinansowaniu Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) Unii Europejskiej.

Pracownia wyposażona jest w serwer z systemem Microsoft Small Business Server 2003 Premium Polish, dziesięć stanowisk komputerowych z zainstalowanym m.in. systemem operacyjnym MS Windows XP PRO PL i pakietem biurowym Office Pro 2003.

Każdy zestaw komputerowy składa się z 17 calowego monitora LCD, myszy optycznej, słuchawek, mikrofonu oraz napędu FDD i CD, a dodatkowo jeden komputer posiada nagrywarkę DVD. Pracownia została zaopatrzona w drukarkę sieciową Kyocera Ecosys FS-920, skaner HP Scanjet 3800, laptop oraz rzutnik multimedialny.W sierpniu 2006 r. otrzymaliśmy Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) w efekcie realizacji projektu „Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Biblioteka wyposażona jest w cztery komputery i urządzenie wielofunkcyjne Lexmark S342n. Każdy zestaw komputerowy składa się z 17 calowego monitora LG Flatron T710PH, myszy optycznej, słuchawek z mikrofonem, napędu FDD i nagrywarki DVD. Stanowiska komputerowe mają zainstalowany system operacyjny Windows XP, pakiet biurowy Office 2003, program „Opiekun Ucznia” zabezpieczający przed wyświetlaniem stron internetowych zawierających niepożądane treści a także Atlas świata PWN, Powszechną Encyklopedię PWN i Słowniki PWN.

Copyright© 2022 Szkoła Podstawowa nr 3