image1 image2 image3

Nowa strona internetowa

Zapraszamy na nową stronę internetową szkoły, dostępną pod adresem:

https://sp3lipowiec.edupage.org/

Akcja Zima 2022

W dniach 14.02.2022 – 18.02.2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w półkoloniach pt. „Akcja Zima”. Brało w nich udział 32 uczniów z klas I-VII.

Pierwszego dnia wszyscy dokładnie zapoznali się z regulaminem uczestniczenia w półkoloniach oraz omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie ferii, znajdujące się m.in. na jednej z gazetek szkolnych.Każdy zaakceptował wszelakie warunki, co zostało potwierdzone podpisami pod regulaminami. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach, na których wykonywali świeczkę, by móc później obdarować nią bliską osobę z okazji przypadających na ten dzień walentynek. Poza tym udało nam się wykonać walentynkowe prace plastyczne.

Atrakcyjną formą spędzenia czasu była wycieczka do „Chlebowej Chaty”, gdzie uczestnicy poznali trudy życia naszych przodków, którzy musieli ciężko pracować i własnoręcznie wykonywać wszelakie produkty. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, jak wówczas powstawało masło, twaróg czy chleb, a nawet sami wykonywali podpłomyki, którymi później wszyscy mogli delektować się do woli. Do tego przysmaku popijali pyszną kawę zbożową. Pełni sił mogli odwiedzić stodołę z narzędziami rolniczymi.

Kolejnego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy w restauracji „Kalendarium II” w Czechowicach-Dziedzicach. Tam wszyscy pod okiem kucharzy mogli od podstaw wykonać własną pizzę, a później cieszyć się jej wspaniałym smakiem. Po niemałej dawce kalorii przydatny okazał się powrót do szkoły na piechotę.

Czwartego dnia półkolonii odwiedziliśmy kino i udaliśmy się na film animowany pt. „Sing 2”. Wszyscy oglądali z ogromnym zaciekawieniem.

W ostatnim dniu ponownie odbyły się warsztaty w szkole.Wszyscy uczniowie otrzymali kubki, a następnie wedle własnego uznania pomalowali specjalnymi farbami.Z takiego kubka każdy uczestnik może później popijać gorące napoje. Obchodziliśmy także przypadający na 17 lutego Dzień Kota.

Każdy dzień „Akcji Zima” był bardzo intensywny, pełen różnorodnych zajęć. Codziennie przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa. Oczywiście nie zabrakło aktywnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu, w którym chodziliśmy na spacery i bawiliśmy się na boisku szkolnym. Spędziliśmy czas w bardzo miłej atmosferze, pełni sił na kolejne miesiące nauki.

1% dla Maćka

Zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach ogłasza zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 dzieci urodzonych w roku 2015.
Można też dokonać zapisu dzieci urodzonych w roku  2016, jeśli odbyły roczne przygotowanie przedszkolne albo posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.  
Zapisu można dokonać poprzez złożenie w sekretariacie szkoły zgłoszenia dziecka (dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) lub wniosku o przyjęcie do szkoły (dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły).
Zapisy trwają od 10 do 28 stycznia br.
Kartę zgłoszenia lub wniosek można pobrać w sekretariacie szkoły czynnym w dni robocze w godz. 7:00 do 15:30 lub wydrukować ze strony szkoły www.sp3lipowiec.czechowice-dziedzice.pl.

Załącznik nr 1 - zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły 2022
Załącznik nr 2 - wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły 2022

Kalendarz adwentowy

Kalendarz Adwentowy

Czy pamiętacie te emocje, które towarzyszyły Wam podczas otwierania kolejnych okienek adwentowego kalendarza? To zniecierpliwienie, żeby otworzyć już następne, a dzień tak wolno mijał?

Historia kalendarza adwentowego, wymyślonego przez niemieckich luteranów, sięga  XIX wieku. Z Niemiec tradycja ta powędrowała na cały świat. W kalendarzu adwentowym odliczamy 24 dni, od pierwszego grudnia do dnia Wigilii Bożego Narodzenia. Największy kalendarz adwentowy stoi w Lipsku i ma ponad 800 m2. Drzwiczki otwierane każdego dnia mają wielkość 2 m x 3 m. W niektórych regionach wykorzystuje się do tego celu domy. Pięknie udekorowane okna opatrzone są numerem i danego dnia wyjątkowo oświetlone. Ludzie zbierają się przed kolejnymi domami każdego wieczoru. Śpiewają kolędy, opowiadają lub czytają historie biblijne i legendy, przypominają sobie świąteczne tradycje. Wszystko przy kubku herbaty, grzanego wina i ciasteczek. Ostatni numer zazwyczaj jest na drzwiach kościoła.

Stworzenie własnego Kalendarza Adwentowego to już tradycja wśród uczniów naszej szkoły.

 

Świąteczna wymiana kartek

Świąteczna wymiana kartek

Historia kartek świątecznych sięga bardzo daleko, bo aż dalekiego Egiptu, gdzie ludzie pisali życzenia świąteczne na papirusie. Jednak pierwszą oficjalną kartkę wysłano z Anglii. Pod koniec 1840 roku kartki świąteczne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, ale były bardzo drogie i większość ludzi nie mogła sobie pozwolić na ich zakup. Dopiero Louis Prang – niemiecki drukarz rozpoczął masową produkcję kartek w USA. Na początku XX wieku zwyczaj ten rozprzestrzenił się także w całej Europie, a stał się szczególnie popularny w Niemczech. Choć dziś wiele informacji przesyłanych jest przez Internet, tradycyjne, papierowe kartki wysyłamy nadal chętnie. Wyrażamy tym szacunek i pamięć oraz czcimy tradycję Bożego Narodzenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w świątecznej wymianie kartek bożonarodzeniowych. Własnoręcznie wykonane kartki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jaworzu oraz do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ligocie.

EURONUTY NA LIPOWCU

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ:

 

EURONUTY NA LIPOWCU

Konkurs skierowany jest do uczniów klas drugich,trzecich ,czwartych , piątych i siódmych szkół podstawowych w Czechowicach-Dziedzicach. Chętna szkoła może wytypować nie więcej niż dwóch uczestników.

 

Uczestnicy konkursu zaprezentują jedną wybraną piosenkę w języku obcym (do wyboru :w jezyku angielskim,niemieckim,włoskim lub rosyjskim)w czasie nie dłuższym niż 5 minut i nagrają filmik z tego występu.W związku z pandemią Covid-19 zasady uczestnictwa zostały przystosowane do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.Uczniowie lub opiekunowie przesyłają filmy (nagrania z występów).

 

Ocena prezentacji dotyczyć będzie :

-walorów muzyczno-wokalnych 0-5 pkt.

-poprawności językowej ( w przypadku wyboru języków :angielskiego,niemieckiego,włoskiego i rosyjskiego)0-5 pkt.

-interpretacji wykonywanych utworów 0-5 pkt.

-ogólnego wyrazu artystycznego 0-5 pkt.

Uczestnicy konkursu mogą wystąpić solo,w duecie lub zespole (do 5 osób maksymalnie).

Rodzaj akompaniamentu:

-a'capella (bez akompaniamentu)

-pół -playback

-mogą być wykorzystane jeden lub dwa instrumenty muzyczne w nagraniu

 

Zgłaszanie uczniów biorących udział w konkursie trwa do 20 stycznia 2022r.(do godz.16.00).Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie mailem na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w razie pytań proszę pisać

na adres mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W załączeniu przesyłam kartę zgłoszeń i zgody na przetwarzanie danych osobowychoraz wykorzystanie wizerunku.Proszę o zatytułować „Euronuty na Lipowcu”.Filmiki z nagranym występem powinny być przesłane na adres mailowy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 28 stycznia 2022r.

 

Nagrody

Laureaci i wyróżnieni w konkursie otrzymują dyplomy i nagrody.Powiadomienie o przyznanych miejscach i wyróżnieniach zostanie wysłane na adres mailowy szkoły.

 

Organizator Konkursu Euronuty na Lipowcu w SP nr3 im.Juliusza Słowackiego :

 

 

 

Sylwia Żaczek-Gwizdoń

"The moon is in the river"

"The moon is in the river".

W ramach listopadowego  KONKURSU MIĘDZYKLASOWEGO NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ " THE MOON IS IN THE RIVER" dla klas drugich  dzieci  miały przygotować książeczki  z historyjką o tym, jak zwierzęta próbują uratować księżyc .Książeczki zostały wykonane dowolną techniką,została zachowana prawidłowa kolejność wydarzeń z podręcznika przedstawiających zwierzątka oraz całe dialogi w języku angielskim.

 Historyjka opowiada o tym jak owca ,widząc w nocy odbicie księżyca w rzece ,myśli ,że księżyc wpadł do wody.Chcąc go ratować ,idzie po łódkę.Po drodze spotyka różne zwierzątka-kaczkę ,krowę,kurę,konia i kota,którym wyjaśnia,że idzie ratować księżyc.Zwierzęta pytają czy mogą iść razem z nią,na co owca się zgadza.kiedy zwierzęta płyną łódką ,wszystkie wpadają do wody.Patrzą w niebo i zdają sobie sprawę ,że księżyc jest na niebie,a w rzece widziały tylko jego odbicie.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce w KONKURSIE MIĘDZYKLASOWYM NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ PT." THE MOON IS IN THE RIVER" DLA KLAS DRUGICH zajął Maciej Falewski z klasy 2b.

II miejsce w KONKURSIE MIĘDZYKLASOWYM NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ PT." THE MOON IS IN THE RIVER" DLA KLAS DRUGICH zajęła Laura Ziober z klasy 2c.

III miejsce w KONKURSIE MIĘDZYKLASOWYM NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ PT." THE MOON IS IN THE RIVER" DLA KLAS DRUGICH zajęła Emilia Karwańska z klasy 2c.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział .

Organizator konkursu:

Sylwia Żaczek-Gwizdoń

Zabawa karnawałowa

Kartki świąteczne dla Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej

Uczniowie klas 7 w ramach Szkolnego Wolontariatu przygotowali kartki dla podopiecznych Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej

 

 

Copyright© 2024 Szkoła Podstawowa nr 3