image1 image2 image3

Zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016

Zestaw podręczników na rok 2015/2016

Wyposażenie dla czwartoklasistów na rok 2015/2016

Wyposażenie dla czwartoklasistów w roku szkolnym 2015/2016

Język polski :zeszyt minimalnie 60 kartkowy, w szerokie linie, z marginesem; zielony długopis, zaleca się pisanie piórem (niebieskim lub czarnym).

Język angielski: zeszyt 80 kartkowy w kratkę w miękkiej okładce.

Matematyka: zeszyt 60 kartkowy w kratkę, zeszyt 32 kartkowy czysty, przybory rysunkowe (linijka, ekierka, cyrkiel, kątomierz, ołówek), kolorowy blok techniczny.

Historia i społeczeństwo: brak zeszytu przedmiotowego – jego funkcję pełni „Zeszyt ćwiczeń” do podręcznika.

Przyroda: zeszyt 32 kartkowy w kratkę, kredki, ołówek, linijka.

Zajęcia komputerowe: brak wymagań.

Zajęcia techniczne: zeszyt 32 kartkowy w kratkę, blok techniczny biały i kolorowy, blok rysunkowy biały i kolorowy, bibuła kolorowa (krepa i cienka), klej i nożyczki.

Muzyka: zeszyt z pięciolinią (dowolny format).

Plastyka: blok rysunkowy, blok techniczny, blok techniczny kolorowy, papier kolorowy, pastele olejne (tłuste) „Pentel”, kredki ołówkowe, zestaw flamastrów.

Wychowanie fizyczne: obuwie wiązane (nie na czarnej podeszwie); biała, podpisana koszulka (imię, nazwisko, klasa); wygodne, krótkie spodenki sportowe.

Religia: brak wymagań

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2015 roku

godzina 9:00 klasy 3 - 6

godzina 10:30 klasy 1 - 2

Akcja LATO 2015 - już za nami

Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki i  odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami . Dla 40 uczniów były zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 29 czerwca do 10 lipca 2015r.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z Regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa, które były przypominane przed każdym wyjściem poza teren szkoły.

Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i  niepowtarzalnego. Zgodnie z programem odbyły się wyjścia na basen oraz pływalnię w Czechowicach –Dziedzicach, wyjazd do Multikina na film „W głowie się nie mieści”.   

Uczniowie uczestniczyli również w żywej lekcji historii, poznali historię Pałacu Kotulińskich oraz Kościoła św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach.

W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Czechowicach –Dziedzicach zorganizowane zostały zajęcia plastyczne dla dzieci dotyczące legendy o smoku wawelskim.

Jednak największą atrakcja były wyjazdy oraz wycieczki:

  •     wyjazd do Bielska-Białej do Domu Tkacza, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach włókienniczych,

  •     wycieczka do Pszczyny – uczniowie zwiedzali  skansen wsi pszczyńskiej oraz zagrodę  żubrów, a także wzięli udział w warsztatach „Tropem żubra” oraz  mogli spróbować trudnej sztuki tworzenia kwiatów z bibuły,

  •     wyjazd do Goczałkowic Zdroju,

  •     wycieczka do Żor do miasteczka westernowego Twin Pigs oraz Muzeum Ognia.


Poza wycieczkami dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach organizowanych na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

Wszyscy świetnie się bawili.  Dzieci uśmiechnięte przychodziły do szkoły a zdrowe, szczęśliwe i radosne wracały do domu. Uczestnicy półkolonii bezpiecznie, wesoło i w sposób urozmaicony spędzili swój wolny czas. Uczyły się współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy oraz kulturalnego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej na naszej szkolnej stronie.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

We wtorek 1 września, z uśmiechem na twarzach, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Dwie akademie zgromadziły mnóstwo uczniów, naszych nauczycieli, na czele z Paniami dyrektor i gośćmi, oraz bardzo liczną grupą rodziców. Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych i wraz z życzeniami samych sukcesów zwróciła uwagę na kwestię bezpieczeństwa dzieci podczas ich pobytu na terenie szkoły. Na zakończenie klasy piąte i koło wokalne zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany pod opieką Pani Sławy Pniok i Pani Katarzyny Fura. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nam wszystkim wiele miłych chwil i powodów do zadowolenia! Życzymy wszystkim powodzenia! :)

Zapraszamy obejrzenia fotogalerii

Kilka porad ;-)

Dziś kilka porad w języku angielskim jak sobie radzić w szkole :-)))

Konkurs na wzorową łazienkę

                                          Drodzy Rodzice!

 

 Program „Wzorowa łazienka” to akcja społeczno-edukacyjna organizowana przez markę DOMESTOS. Ma ona na celu poprawę warunków sanitarnych szkolnych toalet oraz edukację najmłodszych na temat higieny. Nagrodą główną jest remont toalet o wartości 30 000zł oraz roczny zapas produktów DOMESTOS.

   Szkoła tworzy galerię złożoną z rysunków uczniów oraz zbiera głosy internautów. O wygranej decyduje największa ilość głosów. Głosować można raz dziennie na stronie  www.wzorowalazienka.pl

Czas trwania programu: 1 września do 30 listopada 2015 roku.

Ogłoszenie wyników:  6 grudnia 2015 roku.

Prosimy o odwiedzanie naszej galerii  i głosowanie na naszą szkołę. Od wielu lat remontujemy szkolne łazienki, jednak do tej pory na generalny remont czekają toalety na parterze i przy sali gimnastycznej. Może poprzez udział w tej akcji doprowadzimy ich remont do końca.

Liczymy na wasze głosy!!!!

Wycieczka do gospodarstwa rolnego

Wycieczka do gospodarstwa rolnego  -  24.09.2015r.

Dnia 24.09. 2015r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Janusz w Ligocie w ramach programu „ Owoce w szkole”.

Gospodarze oprowadzili i opowiedzieli uczniom o swojej pracy w gospodarstwie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda uprawa  buraków i ziemniaków oraz poznały sposoby zbiorów, segregacji oraz przechowywania  warzyw. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt i uprawie roli, jak również mogły zobaczyć hodowane w tym gospodarstwie zwierzęta oraz ptactwo - kury. Dużą atrakcją wśród dzieci było oglądanie pojazdów i maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Pogoda świetnie nam dopisała. Wszyscy wróciliśmy do szkoły  zadowoleni i pełni wrażeń.

Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Państwu Janusz za miłe ugoszczenie nas   i oprowadzenie po swoim gospodarstwie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - kliknij tutaj

Informacja o ubezpieczeniu uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Informacja o ubezpieczeniu uczniów w roku szkolnym 2015/2016 szczegóły kliknij tutaj

 

 

Wycieczka do Krakowa 2015

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z wycieczki do Krakowa. W Krakowie odwiedziliśmy manufakturę czekolady, rynek i oczywiście Smoka Wawelskiego. Wszyscy w doskonałych humorach przez cały  słoneczny i ciepły dzień zwiedzaliśmy piękne miasto.

Copyright© 2023 Szkoła Podstawowa nr 3