image1 image2 image3

Akcja Szlachetna Paczka 2019

Janina Matura, Tomasz Wróbel

Akcja Szlachetna Paczka 2019 w Naszej Szkole

Akcja Szlachetna Paczka 2019 w Naszej Szkole

 

Akcja Szlachetna Paczka 2019 w Naszej Szkole

W tym roku nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w XIX edycję ogólnopolskiej akcji
Szlachetna Paczka!!!!
Dzięki zaangażowaniu i współpracy pomogliśmy spełnić marzenia potrzebującym.
 W tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć rodzinę - pani Alicji z mężem Michałem, z synami Mateuszem i Tomaszem oraz teściową Franciszką, – której spokój i bezpieczeństwo zostało przerwane uderzeniem pioruna kulistego w ich rodzinny dom. W następstwie uderzenia została zniszczona ściana budynku, sprzęt domowego, popalone instalacje. Dodatkowo wybuch spowodował pożar.
Wśród potrzeb wymienionych przez naszą rodzinę znajdowały się artykuły spożywcze oraz artykuły chemiczne, odzież, obuwie, ciśnieniomierz, plakat, pościel i ręczniki.
Przez trzy tygodnie, od momentu wybrania rodziny, aż do finału akcji, mogliśmy podarować potrzebne rzeczy, które przedstawiła rodzina. Wolontariusze szkolni zbierali fundusze do oznakowanej puszki. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się nam zebrać kwotę 673 zł, która pozwoliła na zakup odzieży oraz przedmiotów osobistych.
5 i 6 grudnia szkolni wolontariusze zapakowali dary w kartony i 8 grudnia wyruszyliśmy do magazynu skąd wraz z najszczerszymi życzeniami świątecznymi prezenty trafiły do wybranej rodziny.
Po rozmowie z Panią koordynatorką Katarzyną, towarzyszyliśmy rodzinie Pani Ali podczas rozpakowywania prezentów. Na ich twarzach mogliśmy dostrzec radość, wdzięczność oraz wzruszenie. Wspólnie prosili, aby wszystkim zaangażowanym złożyć gorące podziękowania i życzenia pomyślności.

Pani Ala napisała:
„Dziękujemy za okazaną pomoc, nie spodziewaliśmy się, że możemy liczyć na dobre, serca tylu innych ludzi.
Niech pomoc okazana nam przez osoby, które przyczyniły się do naszej pomocy dwukrotnie się im odpłaci.    

Z całego serca DZIĘKUJEMY!!! ”

Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu włączyli się w zbiórkę i dorzucili swoją cegiełkę na tą szlachetną budowę. Nasza zespołowa praca oraz uczestnictwo w tej akcji wywołały pozytywne emocje nie tylko wśród obdarowywanych, ale również wśród nas samych, ponieważ dzieląc się z innymi zyskujemy wiele dobra, radości oraz otwartość na drugiego człowieka, które nas rozwijają oraz wzbogacają codzienne życie.

                                                                                                                     Szkolne Koło Wolontariatu

Szopki Bożonarodzeniowe w SP3

I ty możesz zostać Świętym Mikołajem.

Kartki i podarki świąteczne

Kiermasz świąteczny

Lipowskie Betlejem.

Uczniowie dla Seniorów środowiskowych.

W czwartek 9 stycznia w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie emerytowanych mieszkańców Osiedla Południe. Coroczną imprezę środowiskową swoim udziałem uświetnili zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec, przewodniczący Rady Miasta Damian Żelazny, radni: Stanisław Pięta, Krzysztof Szczypka i Radosław Hudziec, przewodnicząca Rady Osiedla Południe Marzena Pawlik, ksiądz Kazimierz Janiurek oraz w roli gospodarza Pani Dyrektor Danuta Łuszczak. Dla bardzo licznie przybyłych emerytów przygotowano poczęstunek a uczniowie klas 6a i 6b wraz z kołem wokalnym pod kierunkiem Pań Janiny Matury i Sławy Pniok zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Po złożonych świąteczno-noworocznych życzeniach i zwyczajowym przełamaniu się opłatkiem dla zgromadzonych gości wystąpił czechowicki Chór "Moniuszko". Chór zaprezentował repertuar kolędowy i zaprosił emerytów do wspólnego śpiewu. Spotkanie upłynęło w bardzo ciepłej i nastrojowej atmosferze. Cieszymy się, że nasza szkoła po raz kolejny mogła gościć okolicznych mieszkańców i stworzyć przestrzeń do integracji dla lokalnego środowiska. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym uczniów i pracowników naszej szkoły, którym chcemy serdecznie podziękować. 
Opracowały: Katarzyna Fura i Sława Pniok

Jasełka szkolne

...

Pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.

...

Copyright© 2022 Szkoła Podstawowa nr 3