image1 image2 image3

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 dla klas 0-6 odbędzie się 1 września 2011 (czwartek) o godz. 900 w auli szkolnej.

Powiatowa Liga Szachowa

Czy w XXI wieku - dobie telewizji i komputera młodzież interesuje się szachami? Liczni uczestnicy wrześniowych rozgrywek świadczą o tym, że tak. Szachowe partie, mimo że prowadzone w ciszy, wzbudziły wiele emocji. Wśród najlepszych zawodników znaleźli się również uczniowie z naszej "Trójki".

Pogadanki o bezpieczeństwie

We wrześniu w naszej szkole odbył się cykl spotkań na temat bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu, w mieście, w sieci komputerowej. Przedstawiciele policji, czechowickiej straży miejskiej uświadomili uczniom zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć w najbliższym otoczeniu. Wspólnie rozważano, co można zrobić, aby czuć się bezpiecznie.

Konkurs plastyczny pt."Jesień"

Jesień to pora roku ciesząca oczy kolorami i powolnym wyciszaniem się przyrody. Od dawna inspirowała malarzy, poetów i pisarzy do tworzenia dzieł. Ta piękna pora roku była również inspiracją dla uczniów świetlicy, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Filia nr 9 w Zabrzegu.
Wśród nagrodzonych znalazły się prace: Martyny Kuczyńskiej 1c, Karoliny Grygierczyk 1b, Kingi Krzempek 2c, Pauliny Wisły 3b, Beaty Matury 3b, Dominiki Szpaczek 4a, Joanny Zuber 4a.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona

20 września 2011r. odbyło się tradycyjne Święto Szkoły poświęcone patronowi - Juliuszowi Słowackiemu. Organizatorami uroczystości były klasy szóste z wychowawcami, które zaproponowały, aby przybliżyć podróże romantycznego poety. Uczniowie klas 3-6 przygotowali stoisko reprezentujące kraj odwiedzany przez patrona (Litwa, Ukraina, Grecja, Bliski Wschód, Włochy, Szwajcaria, Francja, Niemcy). Dodatkowo przedstawiono scenki z życia oraz portrety J.Słowackiego. Złożono kwiaty pod pomnikiem poety. W drugiej części dnia klasy drugie witały pierwszoklasistów w murach szkoły, a Dyrekcja pasowała ich na uczniów.

Uniwersytet dziecięcy w SP5

Drodzy Rodzice!

W Szkole Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach zostanie uruchomiony oddział UNIKIDS (Uniwersytet Dziecięcy). Szczegóły oferty UNIKIDS dostępne są pod adresem: http://www.unikids.pl/bielsko .

Do 3 listopada br. można w naszej szkole w sekretariacie składać deklaracje zainteresowania, które zostaną przekazane do SP 5 w dniu 4 listopada br.

Deklaracje można odebrać w sekretariacie naszej szkoły lub pobrać z naszej strony.

 

Biesiada na Lipowcu

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach

ma zaszczyt zaprosić Państwa na

BIESIADĘ NA LIPOWCU

która odbędzie się 26.11.2011 o godz 1900

w strażnicy OSP ul. Zamkowa

cena biletu: 80.- od osoby (do nabycia w sekretariacie szkoły).

Historia Polskiej Pieśni

W środę 23 listopada 2011r. mieliśmy okazję uczestniczyć w programie teatralno-muzycznym pod hasłem "HISTORIA POLSKIEJ PIEŚNI", który został przygotowany przez muzyków-instrumentalistów z kameralnego teatru muzycznego "Kontra". W programie przybliżona została tradycja polskiej muzyki wokalnej od jej zarania do czasów współczesnych. Słuchając pięknego wykonania "Bogurodzicy", znaleźliśmy się w czasach bitwy pod Grunwaldem, odbyliśmy lekcję śpiewu pod okiem mistrza Mikołaja Gomółki, przeżyliśmy chwile grozy z bohaterami thrillera S.Moniuszki czyli opery "Straszny dwór". Dawid oraz Magda z klasy 4b dzielnie wcielili się w postaci duchów, które straszyły w refrenie najsłynniejszej operowej arii Skołuby. Posłuchaliśmy również piosenki ludowej oraz pięknego wykonania pieśni Chopina, co jest dowodem na to, że folklor może być natchnieniem dla tworzenia wartościowej muzyki. Koncert zakończył się wspólnym śpiewem znanych piosenek z lat sześćdziesiątych. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie muzyczne w naszej szkole w tym roku.

Szopki

Szopki

Szkolny dzień profilaktyki Rzecz o bezpieczeństwie, agresji i dialogu, czyli każdy może się dogadać

Szkolny dzień profilaktyki

Lepiej zapobiegać niż zwalczać.
7.12.2011, można by rzec tradycyjnie już, odbył się w naszej szkole "Dzień Profilaktyki". To wyjątkowy czas, podczas którego dzieci uczą się jak bezpiecznie i mądrze spędzać wolne chwile. W tym roku mowa była o zapobieganiu agresji i możliwości dialogu, czyli każdy z każdym może się dogadać. Te wspaniałe i wartościowe przesłania zostały zobrazowane w przedstawieniu pt. "Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać" przygotowanym przez p Urszulę Ochman, która corocznie tę imprezę szkolną opracowuje. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały w klasach przepiękne świąteczne ozdoby, które wszyscy mogliśmy następnie oglądać w auli szkolnej na wystawce. W kolejnych dniach ozdoby staną się dostępne dla rodziców, dzieci i wszystkich zainteresowanych na szkolnym kiermaszu.

Copyright© 2023 Szkoła Podstawowa nr 3