image1 image2 image3

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

2 września 394 uczniów naszej szkoły rozpoczęło naukę w 17 oddziałach klasowych. Oto wychowawcy poszczególnych klas:
1a - mgr Ilona Oślizło
1b – mgr Alicja Pilarczyk
1c – mgr  Katarzyna Giemza-Sok
2a - mgr Regina Miśkowiec-Góra
2b - mgr Ilona Oczkowska
2c – mgr Anna Chmielniak-Kalika
3a - mgr Danuta Czylok
3b - mgr Dorota Fic
3c – mgr Agnieszka Kóska-Słowińska
4a - mgr Monika Maciejowska
4b - mgr Urszula Zięba
4c - mgr Janina Wiktorow
5a - mgr Wioletta Hankus
5b  - mgr Szymon Waliczek
5c – mgr Sława Pniok
6a - mgr Katarzyna Fura
6b - mgr inż. Małgorzata Wątor
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas piątych pod opieką pani Wioletty Hankus i Sławy Pniok.

Wycieczka klas młodszych do sadu

W ramach programu „Owoce w szkole” w dniach 11 i 12 września odbyła się wycieczka uczniów klas 1-3  do sadu w Mazańcowicach. Gościli nas Państwo Honorata i Krzysztof Stuglik.
Dzięki ich uprzejmości dzieci  zobaczyły drzewa pełne  rumieniących się jabłek. Podczas wycieczki dzieci przypomniały sobie cykl rozwojowy jabłka  – od kwiatu do owocu, porównywały różne gatunki jabłek , opisywały ich kolory oraz wielkość. Uczniowie  dowiedzieli się  też jakie prace wykonuje się w gospodarstwie przez cały rok, w jaki sposób pielęgnuje się drzewa owocowe oraz kiedy dokonuje się zbioru owoców. Dzieci nauczyły się również  prawidłowego sposobu  zbierania  owoców oraz  tego jak należy je prawidłowo przechowywać  w okresie zimowym. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni słuchali z uwagą oraz zadawali wiele pytań. Na zakończenie wycieczki  na uczniów czekała smakowita niespodzianka, wszyscy zostali poczęstowaniu pysznymi jabłkami zebranymi w sadzie, a także mogli spróbować soku jabłkowego produkowanego w tymże gospodarstwie.
Wycieczka bardzo podobała się uczniom, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, mamy nadzieje, że przekonały się  do codziennego spożywania nie tylko owoców ale i warzyw.

Katarzyna Polewczyk

Zebranie rodziców

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów na wywiadówkę. Zebranie  odbędzie się w czwartek, 19 września - o godz. 16:00. Najpierw zapraszamy na aulę, gdzie spotkacie się Państwo z przedstawicielem banku PKO oraz Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS.

Zwycięstwo w Orlovej

18 września br., reprezentacja naszej szkoły wygrała bieg sztafetowy 25 x 200m w czeskiej Orlovej. W szranki stanęło siedem zespół z Czech oraz uczniowie z klas czwartych i piątych SP 3, pod wodzą nauczycieli wychowania fizycznego: pani Urszuli Zięby oraz pana Damiana Żelaznego, który biegł na ostatniej zmianie.

Warto nadmienić, iż Uczniowie z Lipowca okazali się bezkonkurencyjni i zwyciężyli z dużą przewagą nad pozostałymi zespołami.

Gratulujemy!

Turniej mini-piłki nożnej

24 września br., na boisku przy naszej szkole, odbył się turniej mini-piłki nożnej. Wzięły w nim udział reprezentacje niemal wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice, w sumie 11 drużyn.

Choć aura nie sprzyjała, to młodzi piłkarze z wielkim zapałem oraz gorącym sercem przystąpili do zmagań. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym, do dwóch przegranych meczów. 

Zwycięzcami została drużyna Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce przypadło w udziale piłkarzom ze Szkoły Podstawowej nr 7, natomiast trzecie zajęła "podstawówka" z Bronowa.

Nasi piłkarze walczyli dzielnie i w końcowym rozrachunku uplasowali się na szóstej lokacie.

Gratulujemy, zarówno zawodnikom, jak również trenerom.

Wycieczka na Magurkę

28 września Biuro Podróży Małgosia wznowiło swą działalność w nowym roku szkolnym 2013/2014. Tym razem zew podróżnika zaprowadził nas na Magurkę. Ruszyliśmy ze Straconki zielonym szlakiem i niestraszne nam były kamienie i błoto. Pani Basia, nasza szkolna sekretarka, dodawała otuchy tym, którzy wątpili w swoje siły i umiejętności i raźnym krokiem maszerowała na przód za „przywódcą” grupy panią Małgosią. Na szlaku okazało się, że wśród 27 osobowej grupki są amatorzy grzybobrania, którzy pod czujnym okiem pani Kasi i pani Sławy podążali w poszukiwaniu borowików szlachetnych. Gdy dotarliśmy na szczyt, w schronisku na końcu można było poświęcić się przyjemnej konsumpcji smakołyków wcześniej przygotowanych w domu i z takim mozołem wniesionych na górę. Największym przebojem cieszyła się jednak kwaśnica, której fanką okazała się Martyna z 5c. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną żółtym szlakiem. Nogi same nas niosły... Zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach wracaliśmy do domu. Pogoda i humory dopisały. Czekamy już na następną wyprawę i zapraszamy wszystkich tych, którzy jeszcze się wahają. Wszak góry jesienią mają swój niepowtarzalny urok....

Ilona Oczkowska

VII Międzynarodowy Biegowy Memoriał Henryka Puzonia

W sobotę, 28 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Biegowym Memoriale Henryka Puzonia. Bieg tradycyjnie odbył się na stadionie LKS Sokół Zabrzeg. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy II miejsce.

Wyniki biegu >>>

Zbiórka żołędzi i kasztanów

Rozpoczynamy coroczną zbiórkę żołędzi i kasztanów. Zebrane nasiona należy przechowywać i suszyć w domu. Termin odbioru nasion w szkole zostanie podany później. Uczeń, który zbierze najwięcej karmy dla zwierząt, otrzyma w nagrodę aparat fotograficzny. Przypominamy, że ilość zebranych nasion decyduje także o ilości przyznawanych punktów z zachowania.

Wspomnienie wakacji...

W sali matematyczno-technicznej pojawił się rysunek...  Gościł na tablicy przez kilkanaście dni. Tak się do niego przywiązaliśmy, że postanowiliśmy go uwiecznić na zdjęciu. Jak widać nasze myśli nadal krążą wokół wakacji... :-)

Ślubowanie klas I

Dnia 16 października 2013 roku o godzinie 14:00 odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości tej wzięły udział trzy klasy pierwsze: 1a, 1b, 1c wraz z wychowawcami, klasy drugie z wychowawcami, pani Dyrektor Szkoły Danuta Łuszczak, pani Wicedyrektor Małgorzata Wątor oraz rodzice i rodzeństwo naszych pierwszaków.
Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor,  witając nowych uczniów w społeczności szkolnej i życząc im sukcesów w nauce oraz wielu osiągnięć sportowych. Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia  poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem a Pani Wicedyrektor wręczyła każdemu uczniowi  tarczę szkolną. Delegacje klas pierwszych i drugich złożyły kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły Juliusza Słowackiego.
W części artystycznej klasy pierwsze prezentowały swoje umiejętności i zdolności  przed licznie zgromadzoną publicznością, obiecały słowami piosenki: Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być ...
Również klasy drugie powitały pierwszaków w społeczności szkolnej, prezentując ciekawy, zabawny i pouczający program artystyczny.
Na koniec uroczystości uczniowie  rozeszli się do swoich sal, gdzie wychowawcy wręczyli im okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia oraz zakładki do książek wykonane przez kolegów z klas drugich. Rodzice poszczególnych klas przygotowali w salach poczęstunek i rogi obfitości dla swoich dzieci.
Życzymy wszystkim pierwszakom, aby codziennie wracały ze szkoły tak radosne, jak w dniu ślubowania.

Copyright© 2022 Szkoła Podstawowa nr 3