Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 r. tj. poniedziałek w auli szkolnej wg następującego harmonogramu:

klasy IV – VI o  godz.  900
klasy I – III    o  godz. 1030.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r., w auli Szkoły Podstawowej nr 3, uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Przed nami 10 miesięcy wytężonej pracy, ale nie tylko.
Uczniowie z klas 5c oraz 5a, pod opieką pani Doroty Pysz, przygotowali krótki program artystyczny. W pierwszej części przypomnieli wszystkim o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, pokazując jaki był wrzesień sprzed 78 lat. Druga odsłona to współczesność, czyli możliwość spokojnej nauki i zabawy.
Witając uczniów, pani dyrektor Danuta Łuszczak, wspomniała, iż jest to rok szczególny, ponieważ w życie wchodzi reforma szkolnictwa. Nowa podstawa programowa obejmie uczniów klas pierwszych oraz czwartych. Czwartoklasiści będą z kolei tymi, którzy jako pierwsi ukończą ósmą klasę na Lipowcu. Pani dyrektor zwróciła również uwagę na szereg prac remontowych, wykonanych w czasie wakacji w budynku szkolnym. Stało się to m.in. dzięki wsparciu Rady Rodziców.
Ponadto życzyła wszystkim owocnej pracy, wielu sukcesów, jak również dobrych i radosnych chwil.
Nowi nauczyciele i wychowawstwa
Do grona pedagogicznego dołączyła pani Pawlik - będzie prowadziła zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.
W szkole pojawiły się dwie klasy pierwsze. Ich wychowawczyniami są: 1a - Danuta Czylok i 1b - Dorota Fic. Ze względu na dużą ilość uczniów, podziałowi uległa zeszłoroczna klasa pierwsza, tworząc dwa oddziały klasy drugiej. W 2a wychowawcą pozostała pani Ilona Oślizło, natomiast 2b pod swoją opieką ma pani Agnieszka Kóska-Słowińska.
Przejście z pierwszego etapu edukacji (kl. 1-3) do drugiego (teraz 4-8) również wiąże się ze zmianą nauczyciela-wychowawcy. W klasach czwartych są to kolejno: 4a - Szymon Waliczek, 4b - Małgorzata Wątor, 4c - Urszula Zięba, 4d - Katarzyna Fura.
Zatem czas zacząć rok szkolny 2017/2018.
PS. Od dzisiaj, tj. 4 września, do 22 czerwca 2018 roku, pozostało tylko 291 dni. ;)

Zapraszamy do fotogalerii z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

Zimowisko

Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach organizuje wyjazd na zimowisko dla grupy  50 uczniów klas II – VI.
Miejsce wyjazdu: Dom Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej
Termin: 29.01.2018 r. do 03.02.2018 r.
Koszty: 264,00 zł + koszty przejazdu
Wpłaty po dokonaniu zapisu:
I rata -  60,00 zł do 02.10.2017 r.
II rata - 204,00 zł do 05.01.2018 r.
III rata - koszty przejazdu do 22.01.2018 r.

Druki zgłoszenia  można odebrać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7:00 do 15:30. Zapisy trwają do 22.09.2017 r.  Za datę zapisu dziecka  przyjmuje się datę złożenia w sekretariacie szkoły wypełnionego druku zgłoszenia. O kwalifikacji na wyjazd decyduje kolejność zgłoszeń. W programie pobytu przewidywana jest wycieczka autokarowa do Zakopanego. Pozostałe informacje na temat programu można znaleźć na stronie: www.dwdz.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA ZIMOWISKO >>>

Pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego

W środę, 13 września 2017 r., odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas 4-6, wybrani w wyborach klasowych na przewodniczących i zastępców.
Przewodniczącym SU jest Davide Bensi de Balma z kl. 6a, a opiekunami pan Szymon Waliczek oraz pani Urszula Zięba.

Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie Samorządu Uczniowskiego

Warunki ubezpieczenia

Zbiórka żołędzi i kasztanów

Rozpoczynamy zbiórkę żołędzi i kasztanów.

XI Biegowy Memoriał Henryka Puzonia

30 wrześnią 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Biegowym Memoriale Henryka Puzonia w Zabrzegu. W sumie wystartowało prawie 500 zawodników. Za przebiegnięcie wyznaczonej trasy, każdy uczestnik otrzymywał złoty medal. Dla najlepszych  z kolei były przygotowane dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
W klasyfikacji zespołowej tym razem SP3 zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Szkole Podstawowej z Zabrzega.

Marta Waleczek (5a)

Memoriał H. Puzonia Zabrzeg 2017

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z Memoriału H. Puzonia

Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”

We wrześniu w świetlicy szkolnej został  zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Udział w konkursie wzięło 26 uczniów. Nagrody otrzymali: Julia Tyrna 1b, Wiktoria Maksym 3a, Karol Dubiel 3d, Kinga Matejko 6a, Patrycja Hebda 6c, Klaudia Pępek 4a. Gratulujemy!

XXI Bieg Olimpijczyka

W piątek 6 września reprezentacja naszej szkoły, składając się z 40 zawodników, wzięła udział w XXI Bieg Olimpijczyka. Bieg ten wchodzi w skład cyklu „Biegiem po zdrowie”. Zawodnicy rywalizowali na terenach Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie na trasach pojawiło się łącznie 396 zawodników.

Warunki pogodowe w tym dniu były ciężkie, ciągle padało i wiało. Na trasie nie było łatwo, jednak każdemu udało się szczęśliwie ukończyć bieg. Na mecie każdy zawodnik otrzymał maskotkę i mógł zjeść pyszne ciasto.

Sześciu najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymało dyplom,a trzy pierwsze miejsca medale oraz nagrody rzeczowe.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Na najwyższych stopniach podium uplasowały się same dziewczyny.

Pierwsze miejsca na podium zajęła: Sylwia Łaś(rocznik 2006),

Drugie miejsca na podium zajęli: Anna Marciniak (rocznik 2006) i Klaudia Łaś (rocznik 2005)

Trzecie miejsca na podium zajęli: Zofia Hodurek (rocznik 2010) i Eliza Kaczanowska (rocznik 2008)

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy również na najbliższy bieg - „XV Bieg śladami ks. Józefa Londzina”, który odbędzie się 21 października, na Stadionie MOSiR w Zabrzegu.

Sylwia Łaś (Vb)