Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Witamy po wakacjach i informujemy,że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 dla wszystkich uczniów naszej szkoły odbędzie się 1 września o godzinie 9.00.

Podsumowanie X Biegu Lipowca (27 wrzesień 2008r.)

X Bieg Lipowca

W zawodach udział wzięło łącznie 390 młodych sportowców. Każdy z nich został poczęstowany ciepłym posiłkiem. Zorganizowano również loterię fantową, dzięki której nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, a jej główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez Powiat Bielski. Uczniom kibicowały znane osoby – m. in. burmistrz Marian Błachut, jego zastępca – Maciej Kołoczek, poprzedni włodarz miasta – Jan Berger, przewodniczący Rady Miasta Czechowice-Dziedzice – Marek Kwaśny, radny powiatu bielskiego – Stanisław Pięta, przewodniczący Komisji Oświaty – Stanisław Kopeć oraz przedstawiciel sponsorów.

Czytaj więcej: Podsumowanie X Biegu Lipowca (27 wrzesień 2008r.)

Konkurs "Nudna Matematyka"

29 września 2008r. pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XVII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Nudna Matematyka organizowanym przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”.
Kamil Jodłowski z klasy 6b i Anna Dudek z klasy 5a zakwalifikowali się do półfinału. Gratulujemy!

Sprzątamy świat

Wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w corocznej ekologicznej akcji „Sprzątanie świata”. Wiele lipowskich uliczek zostało oczyszczonych ze śmieci. Po raz kolejny zwrócono uwagę na segregowanie odpadów oraz potrzebę zbierania surowców wtórnych . Koordynatorami akcji były panie: mgr M.Wątor i mgr M. Leszkiewicz.

Dzień Nauczyciela

Z okazji najważniejszego szkolnego święta- DNIA NAUCZYCIELA - Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 3 w imieniu wszystkich uczniów złożył najserdeczniejsze życzenia, podziękowania oraz bukiet kwiatów i tort swoim pedagogom.

Święto Patrona i ślubowanie klas I

Święto Patrona szkoły. Ślubowanie klas pierwszych.

Święto Patrona Szkoły - Juliusza Słowackiego obchodziliśmy 19 października 2008 roku. W pierwszej części uroczystości zobaczyliśmy kabaret „Mądry uczeń po szkodzie” przygotowany przez uczniów klasy 6b pod opieką mgr U. Ochman oraz mgr S. Pniok.

Wszyscy jednak z ogromną niecierpliwością czekali na konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego oraz historii i dniu współczesnym szkoły, przygotowany przez uczniów klasy 6a i wychowawcę mgr M. Leszkiewicz.

Uczestnicy końcowych zmagań zostali wytypowani w drodze klasowych konkursów. Najtrudniejsze okazały się pytania dotyczące bieżących wiadomości o szkole oraz próby recytacji utworów Juliusza Słowackiego. Zwycięzcami konkursu zostali: Mateusz Moś z klasy 6a – I miejsce, Anna Dudek z 5a - II miejsce oraz Zofia Kochutek, Krzysztof Zuber oraz Paulina Gruba - III miejsce. Zostali oni nagrodzeni książkami.

W kolejnej części uroczystości zespoły klasowe zaprezentowały scenki na temat kulturalnego zachowania się i używania słów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia.

W sobotnie popołudnie do naszej szkoły zostali zaproszeni rodzice uczniów klas pierwszych wraz z dziećmi , aby wziąć udział w uroczystym pasowaniu na ucznia. Klasy drugie przygotowały dla młodszych kolegów upominki, wychowawcy – pamiątkowe dyplomy, a rodzice - słodycze. Uroczystość została uświetniona występami wszystkich dzieci. Mamy nadzieję, że pozostanie na długo w pamięci pierwszaków.

Świętowanie 11 Listopada

XVII Uliczny Bieg Niepodległości

W tym roku szczególnie i na różne sposoby społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Niepodległości.

11 listopada poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wziął udział w uroczystej mszy, a zawodnicy z wszystkich klas w Biegu Niepodległości. Pogoda dopisała, więc i biegacze dali z siebie wszystko. Najlepsi zostali nagrodzeni.

Uczniowie klas czwartych przygotowali audycję poetycko-muzyczną o długiej i trudnej drodze Polaków do niepodległości.

Z kolei piątoklasiści wraz z wychowawcami zwiedzili Izbę Regionalną w Czechowicach-Dziedzicach, która przygotowała specjalną wystawę poświęconą 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie bliżej poznali sylwetkę J. Piłsudskiego, fakty związane z powstaniem legionów polskich oraz obejrzeli dokumenty związane z okresem międzywojennym.

Konkurs interdyscyplinarny

Najlepsi uczniowie z klas piątych i szóstych 13 listopada wzięli udział w konkursie interdyscyplinarnym. Największą ilość punktów zdobył Kamil Jodłowski, który zakwalifikował się do II etapu. Drugie miejsce zajął Radosław Szypuła, a trzecie Mikołaj Maślanka. Gratulujemy!!!

VI przełajowy bieg "Śladami Księdza Londzina"

W sobotę, 8 listopada w Zabrzegu odbył się VI przełajowy bieg "Śladami Księdza Londzina". Na starcie biegu zgromadziły się dzieci i młodzież czechowickich szkół. Rywalizacja przebiegła na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Zawodnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem, zwycięzcy uhonorowani zostali medalami i dyplomami, po zakończeniu biegów zostały rozlosowane nagrody rzeczowe.

Źródło: www.czechowice.eu

V Biesiada na Lipowcu

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach pod przewodnictwem pani Marzeny Pawlik dziękuje wszystkim sponsorom i osobom, które włączyły się do pracy przy organizacji V Biesiady NA Lipowcu. Ukłony kieruje również w stronę uczestników imprezy i zaprasza na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 10 stycznia 2009 roku.

A oto lista sponsorów V BIESIADY NA LIPOWCU:
FIRMA „MARBET” SP.Z O.O. 43-346 BIELSKO-BIAŁA,UL. CHOCHOŁOWSKA 28
HIPERMARKET „TESCO” BIELSKO-BIAŁA, UL. WARSZAWSKA 180