Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0 - 5 odbędzie się 22 czerwca o godz. 900, natomiast uczniowie klas 6 żegnają szkołę o godz. 1100 .

XIX RAJD SZKOLNY

20 czerwca uczniowie klas 0 - 5 wzięli udział w corocznym rajdzie ulicami Lipowca. Organizatorzy - klasy 6 z wychowawcami przygotowały punkty, na których uczestnicy zabawy musieli wykazać się wiadomościami z zakresu: pierwszej pomocy, Unii Europejskiej, języka angielskiego, historii naszej szkoły i miasta, ekologii. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt sprawdzający umiejętności sportowe. Wszyscy uczniowie zjedli pyszną grochówkę, a najlepsze klasy zostały nagrodzone słodyczami.

Wycieczka do fermy strusi

Wyjazd do Opery Krakowskiej

1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka dla naszych stypendystów był to dzień wyjazdu do Opery Krakowskiej w celu obejrzenia przedstawienia pt. „Mały Lord”. Sztuka pełna codziennych, zwykłych, ludzkich spraw wychodząca z prostym, ale jakże prawdziwym przesłaniem, że miłość i dobroć potrafią dokonać cudów….. w tym zmienić drugiego człowieka.

Wyjazd udało się zrealizować dzięki życzliwości pana Piotra Beczały, za co cała społeczność szkolna wyraża ogromną wdzięczność.

Do Krakowa wyjechała klasa 4a z najwyższą średnią z semestru oraz osoby z pozostałych klas z najlepszymi wynikami. Dzieciom towarzyszyły – pani Dyrektor Danuta Łuszczak, pani Janina Wiktorow, pani Ewa Czader oraz pani Dorota Pysz.

Dzień Dziecka w Trójce.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole odbył się pod hasłem współzawodnictwa. Najpierw klasy I – III wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. „Humor w poezji”. W dalszej części dnia uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: - przeciąganie liny, wyścigi rzędów, skok w dal,podbijanie piłeczki, strzał do bramki.

Oto wyniki klasyfikacji ogólnej :
„0” – 15 pkt.
1a – 9 pkt
1b – 15 pkt
1c – 16 pkt
2a – 17 pkt
2b – 11 pkt
2c – 11 pkt
3a – 24 pkt
3b – 8 pkt
4a – 28 pkt
4b – 29 pkt
5a – 30 pkt
5b – 32 pkt
6a – 32 pkt
6b – 31 pkt.
Nagrody i słodki poczęstunek zafundowała Rada Rodziców reprezentowana przez pana przewodniczącego R.Tarmasa. Dziękujemy fundatorom nagród oraz organizatorom imprezy- p. Ziębie i D. Żelaznemu.

Nasze ZŁOTKA w województwie!

Śpieszymy donieść o kolejnym sukcesie naszych Złotych Dziewczyn. Otóż drużyna w składzie: B. Rus, P. Kozioł, K. Głupczyk, G. Wyrobek, O. Kwaśniak, A. Więcek w Finale Wojewódzkim Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt zdobyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i nauczycielom wychowania fizycznego.

Turniej szachowy

Mistrzostwa Szachowe

Drzwi naszej szkoły zostały otwarte nawet w sobotę 28. maja dla miłośników gry w szachy. Wtedy bowiem odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3. Wzięło w nich udział 16 uczniów, a najlepsze wyniki osiągnęli:
- w kategorii dziewcząt: N.Maślanka, M. Kuchejda – Wałęsa
- w kategorii chłopców: D.Głowak, M. Guzdek

Zielona szkoła

Konkurs plastyczny "Wielkanoc"

Wielkanoc to radosny czas. Cieszymy się świętami, wiosennym słońcem, świergotem ptaszków oraz pierwszymi listkami i kwiatkami. Z tej okazji świetlica zorganizowała konkurs plastyczny. W konkursie wzięło udział 26 dzieci. Nasi szkolni artyści wykazali się wielką pomysłowością i włożyli dużo wysiłku w swoje prace. Wszystkie prace zostały umieszczone na szkolnej wystawce, a najładniejsze z nich nagrodzone upominkami i słodyczami.
Kategoria kl.I - III:
Nagrody: Joanna Zuber kl.3a, Joanna Kaczor kl.2a, Michał Moś kl.3b
Wyróżnienia: Weronika Komraus kl.3b, Magdalena Komraus kl.2c, Kastarzyna Zagórska kl.3b
Kategoria kl.IV - VI:
Nagrody: Weronika Szary kl.4b, Paulina Rudzińska kl.5b, Kamila Kuczyńska kl.4b
Wyróżnienie: Aleksandra Stolarzewicz kl.4b

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

5 maja klasy III-VI wzięły udział w uroczystej akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowanej przez klasę 6a (pod opieką Katarzyny Fury i Sławy Pniok).