Szkolny dzień profilaktyki Rzecz o bezpieczeństwie, agresji i dialogu, czyli każdy może się dogadać

Szkolny dzień profilaktyki

Lepiej zapobiegać niż zwalczać.
7.12.2011, można by rzec tradycyjnie już, odbył się w naszej szkole "Dzień Profilaktyki". To wyjątkowy czas, podczas którego dzieci uczą się jak bezpiecznie i mądrze spędzać wolne chwile. W tym roku mowa była o zapobieganiu agresji i możliwości dialogu, czyli każdy z każdym może się dogadać. Te wspaniałe i wartościowe przesłania zostały zobrazowane w przedstawieniu pt. "Wilk i zając, czyli każdy może się dogadać" przygotowanym przez p Urszulę Ochman, która corocznie tę imprezę szkolną opracowuje. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały w klasach przepiękne świąteczne ozdoby, które wszyscy mogliśmy następnie oglądać w auli szkolnej na wystawce. W kolejnych dniach ozdoby staną się dostępne dla rodziców, dzieci i wszystkich zainteresowanych na szkolnym kiermaszu.