Akcja LATO 2015 - już za nami

Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki i  odrabiania lekcji. Jednak dzieci z naszej  szkoły nie chciały rozstawać się z jej murami . Dla 40 uczniów były zorganizowane półkolonie letnie w dniach od 29 czerwca do 10 lipca 2015r.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z Regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa, które były przypominane przed każdym wyjściem poza teren szkoły.

Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i  niepowtarzalnego. Zgodnie z programem odbyły się wyjścia na basen oraz pływalnię w Czechowicach –Dziedzicach, wyjazd do Multikina na film „W głowie się nie mieści”.

Uczniowie uczestniczyli również w żywej lekcji historii, poznali historię Pałacu Kotulińskich oraz Kościoła św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach.

W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Czechowicach –Dziedzicach zorganizowane zostały zajęcia plastyczne dla dzieci dotyczące legendy o smoku wawelskim.

Jednak największą atrakcja były wyjazdy oraz wycieczki:

•     wyjazd do Bielska-Białej do Domu Tkacza, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach włókienniczych,

•     wycieczka do Pszczyny – uczniowie zwiedzali  skansen wsi pszczyńskiej oraz zagrodę  żubrów, a także wzięli udział w warsztatach „Tropem żubra” oraz  mogli spróbować trudnej sztuki tworzenia kwiatów z bibuły,

•     wyjazd do Goczałkowic Zdroju,

•     wycieczka do Żor do miasteczka westernowego Twin Pigs oraz Muzeum Ognia.

Poza wycieczkami dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach organizowanych na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

Wszyscy świetnie się bawili.  Dzieci uśmiechnięte przychodziły do szkoły a zdrowe, szczęśliwe i radosne wracały do domu. Uczestnicy półkolonii bezpiecznie, wesoło i w sposób urozmaicony spędzili swój wolny czas. Uczyły się współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy oraz kulturalnego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej na naszej szkolnej stronie.