Wycieczka do gospodarstwa rolnego

Wycieczka do gospodarstwa rolnego  -  24.09.2015r.

Dnia 24.09. 2015r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Janusz w Ligocie w ramach programu „ Owoce w szkole”.

Gospodarze oprowadzili i opowiedzieli uczniom o swojej pracy w gospodarstwie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda uprawa  buraków i ziemniaków oraz poznały sposoby zbiorów, segregacji oraz przechowywania  warzyw. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt i uprawie roli, jak również mogły zobaczyć hodowane w tym gospodarstwie zwierzęta oraz ptactwo - kury. Dużą atrakcją wśród dzieci było oglądanie pojazdów i maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Pogoda świetnie nam dopisała. Wszyscy wróciliśmy do szkoły  zadowoleni i pełni wrażeń.

Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Państwu Janusz za miłe ugoszczenie nas   i oprowadzenie po swoim gospodarstwie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - kliknij tutaj