XXI Bieg Olimpijczyka

W piątek 6 września reprezentacja naszej szkoły, składając się z 40 zawodników, wzięła udział w XXI Bieg Olimpijczyka. Bieg ten wchodzi w skład cyklu „Biegiem po zdrowie”. Zawodnicy rywalizowali na terenach Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie na trasach pojawiło się łącznie 396 zawodników.

Warunki pogodowe w tym dniu były ciężkie, ciągle padało i wiało. Na trasie nie było łatwo, jednak każdemu udało się szczęśliwie ukończyć bieg. Na mecie każdy zawodnik otrzymał maskotkę i mógł zjeść pyszne ciasto.

Sześciu najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymało dyplom,a trzy pierwsze miejsca medale oraz nagrody rzeczowe.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Na najwyższych stopniach podium uplasowały się same dziewczyny.

Pierwsze miejsca na podium zajęła: Sylwia Łaś(rocznik 2006),

Drugie miejsca na podium zajęli: Anna Marciniak (rocznik 2006) i Klaudia Łaś (rocznik 2005)

Trzecie miejsca na podium zajęli: Zofia Hodurek (rocznik 2010) i Eliza Kaczanowska (rocznik 2008)

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast nasza szkoła zajęła III miejsce.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy również na najbliższy bieg - „XV Bieg śladami ks. Józefa Londzina”, który odbędzie się 21 października, na Stadionie MOSiR w Zabrzegu.

Sylwia Łaś (Vb)