To już za nami - Akcja Lato 2019

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko rozpoczęcie wakacji, na które z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Równie niecierpliwie czekali na półkolonie letnie, które odbyły się w ciągu dwóch pierwszych tygodni wakacji dla grupy 40 uczniów.  Uczniowie pod opieką nauczycieli: I. Oślizło, K. Polewczyk, T. Wróbel D. Fic, M. Kozieł oraz J. Matury uczestniczyli w różnorodnych zajęciach i aktywnościach.

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy półkolonii zostali zapoznani z Regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa, które były przypominane przed każdym wyjściem poza teren szkoły.

Program półkolonii był bardzo urozmaicony. Każdego dnia dzieci robiły coś ciekawego i  niepowtarzalnego. Zgodnie z programem odbyły się wyjścia na basen oraz pływalnię w Czechowicach –Dziedzicach, wyjazdy do Multikina na filmy „Uglydolls. Paskudy” oraz „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Czechowicach –Dziedzicach zorganizowane zostały zajęcia plastyczne dla dzieci. Ponadto uczniowie w warsztatach zorganizowanych przez „Eko przystanek” podczas których wykonywali własne torby ekologiczne.  Jednak największą atrakcja były wyjazdy oraz wycieczki. W pierwszym tygodniu dzieci udały się do Żarek gdzie w Manufakturze słodyczy mogły obserwować proces powstawania różnych słodkości, następnie każdy miał możliwość wykonania własnego lizaka.  Po wykonaniu słodkości dzieci udały się do pobliskiej Pizzerii gdzie pod okiem instruktora wykonali pyszną pizzę, którą każdy zjadł ze smakiem.W drugim tygodniu odbył się wyjazd do Skansenu Wsi Pszczyńskiej. Po zwiedzeniu Skansenu dzieci brały udział w warsztatach „Magia ziół” Podczas zajęć uczestnicy  zapoznali się z ziołami, ich zastosowaniem do celów leczniczych czy kulinarnych.  Po zajęciach udaliśmy się na spacer po Pszczynie zakończony pysznymi lodami i goframi.
Poza wycieczkami dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach organizowanych na boisku szkolnym oraz placu zabaw.

Wszyscy świetnie się bawili.  Dzieci uśmiechnięte przychodziły do szkoły a zdrowe, szczęśliwe i radosne wracały do domu. Uczestnicy półkolonii bezpiecznie, wesoło i w sposób urozmaicony spędzili swój wolny czas. Uczyły się współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy oraz kulturalnego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach.