Wolontariat Razem weselej

DZIEŃ RADOŚCI

Razem weselej”

Przyszła jesień, drzewa w parku czerwienią się i złocą, coraz częściej pada deszcz. Zazwyczaj październik jest chłodnym miesiącem, dlatego też powinniśmy szukać ciepła, miłości, czułości i akceptacji w kontakcie z drugim człowiekiem.

We wtorek 2 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego odbył się Dzień Radości. Szkolne Koło Wolontariatu miało przyjemność ugościć uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Na początku uroczystości członkowieKoła Teatralnego oraz Wokalnego zaprezentowali przedstawienie pt. „Anielskie rozmówki, czyli rzecz o tym, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Następnie wszystkie dzieci przystąpiły do wspólnej zabawy. Pojawiły się ciekawe układy taneczne. Wykorzystano także chustę animacyjną. Działania te miały na celu ułatwienie przezwyciężenia trudności w nawiązywaniu pierwszych kontaktów z rówieśnikami. Tańcom i zabawom nie było końca.Uczestnicy spotkania szybko zrozumieli, że naprawdę wiele mają ze sobą wspólnego.