"The moon is in the river"

"The moon is in the river".

W ramach listopadowego  KONKURSU MIĘDZYKLASOWEGO NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ " THE MOON IS IN THE RIVER" dla klas drugich  dzieci  miały przygotować książeczki  z historyjką o tym, jak zwierzęta próbują uratować księżyc .Książeczki zostały wykonane dowolną techniką,została zachowana prawidłowa kolejność wydarzeń z podręcznika przedstawiających zwierzątka oraz całe dialogi w języku angielskim.

Historyjka opowiada o tym jak owca ,widząc w nocy odbicie księżyca w rzece ,myśli ,że księżyc wpadł do wody.Chcąc go ratować ,idzie po łódkę.Po drodze spotyka różne zwierzątka-kaczkę ,krowę,kurę,konia i kota,którym wyjaśnia,że idzie ratować księżyc.Zwierzęta pytają czy mogą iść razem z nią,na co owca się zgadza.kiedy zwierzęta płyną łódką ,wszystkie wpadają do wody.Patrzą w niebo i zdają sobie sprawę ,że księżyc jest na niebie,a w rzece widziały tylko jego odbicie.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce w KONKURSIE MIĘDZYKLASOWYM NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ PT." THE MOON IS IN THE RIVER" DLA KLAS DRUGICH zajął Maciej Falewski z klasy 2b.

II miejsce w KONKURSIE MIĘDZYKLASOWYM NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ PT." THE MOON IS IN THE RIVER" DLA KLAS DRUGICH zajęła Laura Ziober z klasy 2c.

III miejsce w KONKURSIE MIĘDZYKLASOWYM NA NAJLEPSZĄ KSIĄŻECZKĘ Z HISTORYJKĄ PT." THE MOON IS IN THE RIVER" DLA KLAS DRUGICH zajęła Emilia Karwańska z klasy 2c.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział .

Organizator konkursu:

Sylwia Żaczek-Gwizdoń