Świąteczna wymiana kartek

Historia kartek świątecznych sięga bardzo daleko, bo aż dalekiego Egiptu, gdzie ludzie pisali życzenia świąteczne na papirusie. Jednak pierwszą oficjalną kartkę wysłano z Anglii. Pod koniec 1840 roku kartki świąteczne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, ale były bardzo drogie i większość ludzi nie mogła sobie pozwolić na ich zakup. Dopiero Louis Prang – niemiecki drukarz rozpoczął masową produkcję kartek w USA. Na początku XX wieku zwyczaj ten rozprzestrzenił się także w całej Europie, a stał się szczególnie popularny w Niemczech. Choć dziś wiele informacji przesyłanych jest przez Internet, tradycyjne, papierowe kartki wysyłamy nadal chętnie. Wyrażamy tym szacunek i pamięć oraz czcimy tradycję Bożego Narodzenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w świątecznej wymianie kartek bożonarodzeniowych. Własnoręcznie wykonane kartki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jaworzu oraz do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ligocie.